Starbucks Café

Starbucks

Starbuck's story begins in 1971 along the cobblestone streets of Seattle’s historic Pike Place Market. Here Starbucks opened its first store, offering fresh-roasted coffee beans, tea and spices from around the world for their customers to take home.

Still today, Starbucks is dedicated to its Mission: to inspire and nurture the human spirit – one person, one cup, and one neighborhood at a time.

En savoir plus
Starbucks

Catégories

Offre spéciale Starbucks Espresso Blonde Roast 200 g grains de café

Starbucks Espresso Blonde Roast 200 g grains de café

8,70 € 10,90 € 43,50 € / kg
En stock
Starbucks Pike Place Roast 200 g grains de café

Starbucks Pike Place Roast 200 g grains de café

10,90 € 54,50 € / kg
Non confirmé
Starbucks House Blend 200 g café moulu

Starbucks House Blend 200 g café moulu

9,90 € 49,50 € / kg
Non confirmé
Offre spéciale Starbucks Italian Style Roast Nespresso-Capsules de Café Compatibles 10 pcs
Starbucks Espresso Roast 200 g grains de café

Starbucks Espresso Roast 200 g grains de café

9,90 € 49,50 € / kg
Non confirmé
Offre spéciale Starbucks Single Origin Guatemala Nespresso-Capsules à café compatibles 10 pcs
Offre spéciale Starbucks Breakfast Blend Nespresso-Capsules de café compatibles 10 pcs
Offre spéciale Starbucks Creamy Vanilla Nespresso-Capsules de Café Compatibles 10 pcs
Starbucks Veranda Blend 200 g café moulu

Starbucks Veranda Blend 200 g café moulu

11,90 € 59,50 € / kg
Non confirmé
Offre spéciale Starbucks Blonde Espresso Decaf Capsules de café compatibles Nespresso - 10 pièces
Offre spéciale Starbucks House Blend Nespresso-Capsules de Café Compatibles 10 pcs
Offre spéciale Starbucks Blonde Espresso Roast Nespresso-Capsules de Café Compatibles 10 pcs
Offre spéciale Starbucks Espresso Roast Nespresso-Capsules à café compatibles 10 pcs
Offre spéciale Starbucks Décaféiné Espresso Roast Capsules de Café Compatibles Nespresso 10 pcs