teapigs Kräutertee und Früchtetee

teapigs

Teapigs was founded in 2006 with one simple idea: tea deserves the same care and attention as great coffee. That’s why Teapigs uses whole tea leaves, herbs, flowers and real fruit pieces instead of the fine tea dust often found in ordinary teabags.

Their signature temple bags are roomy, pyramid-shaped teabags that give the ingredients plenty of space to unfurl and release their full flavour. The result is a fresh, flavourful cup of tea where you can actually see the quality inside.

Teapigs temple bags are also biodegradable and made from plant-based materials – for great-tasting tea with care for both flavour and the planet.

Mehr lesen
teapigs

Kategorien

Bestseller Teapigs Liquorice & Peppermint Tea 50 Tea Bags

Teapigs Liquorice & Peppermint Tea 50 Tea Bags

21,90 € 0,44 € / Stk
Auf Lager
Bestseller Teapigs Peppermint Leaves Tea 50 Tea Bags

Teapigs Peppermint Leaves Tea 50 Tea Bags

19,90 € 0,40 € / Stk
Auf Lager
Bestseller Teapigs Super Fruit Tea 50 Tea Bags

Teapigs Super Fruit Tea 50 Tea Bags

19,90 € 0,40 € / Stk
Auf Lager
Bestseller Teapigs Lemon & Ginger Tea 50 Tea Bags

Teapigs Lemon & Ginger Tea 50 Tea Bags

19,90 € 0,40 € / Stk
Nicht bestätigt
Bestseller Teapigs Chamomile Flowers 50 Tea Bags

Teapigs Chamomile Flowers 50 Tea Bags

19,90 € 0,40 € / Stk
Auf Lager
Bestseller Teapigs Peppermint Leaves Tea 15 Tea Bags

Teapigs Peppermint Leaves Tea 15 Tea Bags

6,90 € 0,46 € / Stk
Nicht bestätigt
Bestseller Teapigs Lemon & Ginger Tea 15 Tea Bags

Teapigs Lemon & Ginger Tea 15 Tea Bags

8,40 € 0,56 € / Stk
Auf Lager
Teapigs Chamomile Flowers 15 Tea Bags

Teapigs Chamomile Flowers 15 Tea Bags

6,90 € 0,46 € / Stk
Nicht bestätigt
Teapigs Liquorice & Peppermint Tea 15 Tea Bags

Teapigs Liquorice & Peppermint Tea 15 Tea Bags

8,40 € 0,56 € / Stk
Auf Lager
Teapigs Super Fruit Tea 15 Tea Bags

Teapigs Super Fruit Tea 15 Tea Bags

7,50 € 0,50 € / Stk
Auf Lager
Teapigs Peppermint Leaves Loose Leaf Tea 100 g

Teapigs Peppermint Leaves Loose Leaf Tea 100 g

10,90 € 109,00 € / kg
Auf Lager
Teapigs Super Fruit Loose Leaf Tea 200 g

Teapigs Super Fruit Loose Leaf Tea 200 g

17,90 € 89,50 € / kg
Auf Lager
Teapigs Lemon & Ginger Loose Leaf Tea 200 g

Teapigs Lemon & Ginger Loose Leaf Tea 200 g

17,90 € 89,50 € / kg
Auf Lager
Neu Teapigs Peppermint Leaves, Box 50 Tea Bags

Teapigs Peppermint Leaves, Box 50 Tea Bags

29,90 € 0,60 € / Stk
Auf Lager
Neu Teapigs Super Fruit, Box 50 Tea Bags

Teapigs Super Fruit, Box 50 Tea Bags

29,90 € 0,60 € / Stk
Auf Lager