Gift ideas for summer

Summer gift ideas

Graduations and summer parties – spring and summer are full of celebrations! Delicious coffee beans or coffee equipments are the perfect gifts for coffee lovers and newly graduated appreciates practical presents. Scroll forward and find the perfect gift from Crema!

Special offer Crema Brazil 500 g Coffee Beans

Crema Brazil 500 g Coffee Beans

14,30 € 17,90 € 28,60 € / kg
In stock
Special offer Crema Espresso 100 % Arabica 500 g

Crema Espresso 100 % Arabica 500 g

15,10 € 18,90 € 30,20 € / kg
In stock
Special offer Crema Indonesia 500 g Coffee Beans

Crema Indonesia 500 g Coffee Beans

15,10 € 18,90 € 30,20 € / kg
In stock
Special offer Crema Royalty Blend 500 g Coffee Beans

Crema Royalty Blend 500 g Coffee Beans

15,90 € 19,90 € 31,80 € / kg
In stock
Special offer Helsingin Kahvipaahtimo Espresso Fifty Sixty 250 g

Helsingin Kahvipaahtimo Espresso Fifty Sixty 250 g

11,10 € 13,90 € 44,40 € / kg
In stock
Special offer Lucaffé Mr Exclusive 100 % Arabica 250 g Ground Coffee

Lucaffé Mr Exclusive 100 % Arabica 250 g Ground Coffee

10,30 € 12,90 € 41,20 € / kg
In stock
Cloer 5928 Electric Espresso Maker

Cloer 5928 Electric Espresso Maker

114,90 €
Unconfirmed
We recommend Hario Buono Stainless Steel Kettle 1.2 l (0.8 l)
Top seller Teapigs Darjeeling Earl Grey 15 Tea Bags

Teapigs Darjeeling Earl Grey 15 Tea Bags

6,90 € 0,46 € / pc
In stock
Top seller Teapigs Mao Feng Green Tea 15 Bags

Teapigs Mao Feng Green Tea 15 Bags

7,90 € 0,53 € / pc
In stock
Top seller Vacu Vin Wine Stopper 2 pcs

Vacu Vin Wine Stopper 2 pcs

9,90 €
In stock
Monin Cocktail Set 5 x 50 ml Syrups

Monin Cocktail Set 5 x 50 ml Syrups

17,90 € 71,60 € / l
In stock
Special offer Caffè Paskà 500 g Coffee Beans

Caffè Paskà 500 g Coffee Beans

14,00 € 17,50 € 28,00 € / kg
In stock